Bardejov.sk Mapy.sk Makovica.sk
  Telefón : 0908 338 951  
E-mail: info@privat-ujozefa.sk  
  Aktivity  
Privát U Jozefa** poskytuje svojim hosťom výborné ubytovanie a okolie veľa možností ako príjemne stráviť čas dovolenky, vďaka ktorým majú možnosť relaxovať pri aktívnych športových disciplínach alebo pasívne vychutnávať krásy prírody a rodinnej atmosféry privátu.

Letné aktivity:

Leto, prázdniny, dovolenka to je čas ako stvorený pre sladké ničnerobenie, výlety, športovanie, nové zážitky a inšpirácie. Zopár ich prinášame aj mi na našej webovej stránke. Tak sa nechajte inšpirovať. V športovej a turistickej oblasti okolie Privátu u Jozefa** ponúka bohaté možnosti letných aktivít.

Chcete si oddýchnuť na kúpalisku alebo si zajazdiť na horskom bicykli? Či radšej vychutnať jazdu na koňoch? Všetky tieto zážitky si môžete dopriať so svojou rodinou či priateľmi počas pobytu v Bardejove. Za priaznivého počasia si môžete zahrať minigolf alebo tenis v Bardejovských kúpeľoch a taktiež využiť kúpeľných procedúr i ďalších služieb pre verejnosť. Tenisové kurty s antukovým povrchom sa nachádzajú aj v areáli hotela Bellevue a sú vzdialene len 1 km od nášho privátu. Pre deťom sú k dispozícii rôzne hry a športové aktivity na detskom a futbalovom ihrisku, vzdialenom od Privátu U Jozefa 500m, alebo na dopravnom ihrisku, či prírodnom letnom kúpalisku MAKOVICA Nižná Polianka .

Pešia turistika, cykloturistika

Krásy prírody tohto regiónu je možné spoznávať po vyznačených turistických chodníkoch. Pre milovníkov pešej turistiky a cykloturistiky je v okolí Bardejova nespočetné množstvo trás a možností výletov do prírody. Okolie Privát U Jozefa taktiež ponúka výborné podmienky pre húbarenie, zber lesných plodov a rybolov v rieke Topľa.

  • Výstup na Minčol (1157 m n.m.) najvyšší vrch Čergovského pohoria
  • Výstup na Maguru (995 m).
  • Túra do Bardejovských kúpeľov po kyslíkovej dráhe
  • Poznávací výlet za drevenými kostolíkmi.

V Rekreačnom lese Miháľov skutočne uniknete pred každodenným hlukom a stresom. Nájdete v ňom voňavý vdzuch, pohodu a kľud. Z mestskej časti Miháľov sa návštevníkom ponúkajú rozmanité výlety za historickými pamiatkami, turistickými zaujímavosťami a krásami Bardejova. Bardejov je historické mesto, ktorého väčšiu časť tvorí Mestská pamiatková rezervácia s množstvom pamiatkovo chránených objektov a zaujímavostí, ktoré boli zapísané do Zlatej knihy UNESCO. V roku 1950 bol Bardejov vyhlásený za mestskú pamiatkovú rezerváciu. V roku 1986 mu bola udelená Európska cena - zlata medaila Medzinárodným kuratóriom nadácie ICOMOS pri UNESCO so sídlom v Hamburgu za záchranu historických pamiatok. Bardejov sa tak stal držiteľom tohto ocenenia ako prvé mesto v bývalom Československu. Množstvo historických pamiatok z dávnej i novodobej histórie. K najvzácnejším pamiatkam patrí renesančno-gotické radničné námestie obdĺžnikového tvaru vydláždené riečnymi kameňmi, mestská radnica, Bazilika minor sv. Egídia, Židovské suburbium a Šarišské muzeum. Okolo mesta sa rozprestierajú mestské hradby s baštami. Bardejov je originálnym a neopakovateľným miestom pre nové zážitky. Určite si so sebou nezabudnite zobrať fotoaparát alebo kameru na zachytenie neopakovateľných situácii, či historických pamiatok.

Náš Privát sa sa nachádza 10 km od Bardejovských kúpeľov. Priame autobusové spojenie MHD od Privátu U Jozefa do Bardejovských kúpeľov prispieva k rýchlemu a bezproblémovému spojeniu. Bardejovské kúpele a ich okolie poskytujú veľa možností ako stráviť dovolenku a oddýchnuť si. Každoročne sa tu koná medzinárodné hudobné leto, v letnej sezóne denne koncertuje promenádny orchester a v centre kúpeľov môžete navštíviť múzeum ľudovej architektúry.

Uvádzame niekoľko atrakcii mesta Bardejov a okolia:

Šarišské múzeum
Bazilika sv. Egídia
Stredoveká radnica
Radničné námestie
Fortifikačný systém - 9 bášt a 2 barbakány
Skanzen - múzeum ľudovej architektúry
Drevene kostoly - kostol v Hervartove
Hrad Zborov (Makovica)

Zimné aktivity:

Krásy prírody Bardejovského okresu je možné spoznávať po vyznačených turistických chodníkoch tak v letnom, ako aj v zimnom období. Známe sú zimné prechody na lyžiach hrebeňom Čergovského pohoria. Počas zimného obdobia okolie Privátu U Jozefa** ponúka milovníkom behu na lyžiach pripravené turistické bežecké trate, v blízkom okolí je návštevníkom k dispozícii niekoľko lyžiarskych stredísk: Bardejovské kúpele vzdialené len 10 km, poskytujú upravované a zasnežované lyžiarske svahy pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov v prekrásnom prostredí. Lyžiarske stredisko Stebnická Huta sa nachádza 17 km severne od Bardejova smer Svidník. Regetovka je ďalšie veľké lyžiarske stredisko, vhodné pre začiatočníkov, pokročilých lyžiarov aj snowbordistov. Je to rozsiahly lyžiarsky areál s množstvom tratí rôznej obtiažnosti. Nachádza sa vo vzdialenosti 18 km od Privátu u Jozefa smer Svidník. Ski/Swim Makovica - Nižná polianka sa nachádza 22 km od Privátu U Jozefa smer Svidník. Z mestskej časti Miháľov sa návštevníkom ponúkajú rozmanité výlety za historickými pamiatkami, turistickými zaujímavosťami a krásami Bardejova aj v zimnom období.

Príďte si oddýchnuť...sme tu pre Vás.
  Top
Home
Cenník
Rezervácie
Slovensky Deutsch English Polski Magyarul Russian version
   
Bolo Vám u nás na Mihaľove dobre?
Máte fotku, ktorá by vyjadrovala vašu spokojnosť, alebo nejaký veselý zážitok s ktorým by ste sa chceli podeliť s ostatnými? Ak áno pošlite nám ju. Určite sa s ňou stretnete na našich stránkach a od nás dostanete malú pozornosť. Fotky môžete posielať elektronicky na adresu: info@privat-ujozefa.sk . Tešíme sa na vaše e-maily.
 
next ...
  Design by: webové stránky na míru Copyright © 2004-2011 Privát: U Jozefa - Jozef Gibeľ, Bardejov - Miháľov.
Pačia sa Vám naše stránky, alebo máte nejaké pripomienky ? Kontaktujte nášho webmastera